13 وب دیزاینر که هر طراح وب باید بشناسد

Attachment 147952 (http://barnamenevis.org/attachment.p...hmentid=147952) ما در این مقاله 13 نفری را که هرکس در این صنعت باید بشناسد به شما معرفی می کنیم.درهر زمینه کاری شما می توانید افراد برجسته ای را که با تفاسیر هوشمندانه ، تکنیک ها و ایده های نابشان راه را برای دیگران روشن می کنند پیدا...

ethan.jpg

ما در این مقاله 13 نفری را که هرکس در این صنعت باید بشناسد به شما معرفی می کنیم.

درهر زمینه کاری شما می توانید افراد برجسته ای را که با تفاسیر هوشمندانه ، تکنیک ها و ایده های نابشان راه را برای دیگران روشن می کنند پیدا کنید. اشخاصی مثل David Bailey در دنیای عکاسی و یا Tracy Emin در هنرهای زیبا . و این برجستگی بدلایل مختلفی است از جمله ابداع تکنیک یا اسلوب خاصی و یا اختراعی سودمند ، بعضی اوقات نیز پیشرو بودن و یا بهترین بودن تفاوت ایجاد می کند.طبیعتا در دنیای وب دیزاین نیز این امر صدق می کند . ما هم قهرمانان و رهبران خود را داریم که البته انتخاب ومعرفی کردن چند نفر به عنوان بهترین ها بسیار کار دشواریست . خوشبختانه امروزه ما در دوران اشتراک گذاری آزادانه زندگی می کنیم که با استفاده از فیس بوک و توییتر می توانیم جریان سازهای شاخص را چه در زمان حال و چه در آینده نزدیک رصد کنیم ، بنابراین این 13 نفر را بشناسید و نکاتی را که ارائه می کنند بدقت بررسی کنید .فقط یک نکته ، ترتیب قرار گیری این افراد کاملا اتفاقی است و در ایجاد لیست هیچ گونه مرتب سازی بکار نرفته !
1. Ethan Marcotte

اگر فقط یک اسم در دنیای وب باشد که نیازی به معرفی نداشته باشد اسمی نیست بجز اتان مارکوت . یکی از شناخته شده ترین اسامی دنیای طراحی وب که به عنوان یک طراح قانونگذار و همینطور سخنرانی موفق در گردهمایی ها زبانزد است ، تعریف اتان از زبان خودش : آغاز کننده مبحث Responsive web design .
2. Chris coyier

chris.jpg
یک متخصص css و مربی Html ، کریس نویسنده یکی از محبوب ترین Css بلاگ ها بنام CSS-TRICKS است . در طول دوران کاریش ، کریس با انتشار آموزشهای متعدد ، وب سایت ها و اسکریپت های مفید کمک شایانی به افزایش مهارت طراحان وب داشته است . او به عنوان همکار در codePen و پادکست ShopTalk مشغول فعالیت است .
3. Karen McGrane

karen.jpg
تعریف متخصص UX ، کارن مک گرین درباره خودش ساده است : اگه روز خوبم باشه ، یه وب سایت عالی می سازم ، اگه روز بدم باشه ، سعی می کنم مشکلاتش رو برطرف کنم . کارن یه استراتژیست محتوی و طراح تجربه کاربری است ، این خانوم 15 سال تجربه در ساخت سایت های بزرگ و پیچیده دارد . در حال حاضر ایشان همکار مدیریت موسسه Bond Art + Science و همچنین نویسنده استراتژی محتوی برای موبایل است .
4.Andy Clarke

andy.jpg
اندی ، یک سخنران شناخته شده در سمینارهای وب و همچنین موسس Welsh design studio که مشتریانی مانند دپارتمان Home office انگلستان ، STV و ارگان بین المللی استانداردها دارد . اندی همچنین بخاطر کتاب فوق العاده اش " Hardboiled Web Design” بسیار معروف است که توانسته در این کتاب بخوبی ایده progressive enhancement را با طراحی ریسپانسیو ترکیب کند.
4. Dan Cederholm

dan.jpg
دن نویسنده 5 کتاب در مورد طراحی وب است که تقریبا تمامی مباحث این زمینه را از کدهای استاندارد تا Sass پوشش می دهد . علاوه بر نویسندگی ، دن یک طراح و یک سخنران ماهر نیز هست. علاوه بر Rich Thornett ، دن یکی از موسسین Dribble.com ، که وب سایتی معروف در زمینه معرفی طراحانی است که قسمتی از شاهکارهایشان را منتشر می کنند .

ادامه دارد ...
منبع : http://www.appzweb.ir

عکس های ضمیمهادامه در منبع : http://barnamenevis.org/showthread.p...&goto=newpost

rss:description} ادامه...

Attachment 147952 (http://barnamenevis.org/attachment.p...hmentid=147952) ما در این مقاله 13 نفری را که هرکس در این صنعت باید بشناسد به شما معرفی می کنیم.درهر زمینه کاری شما می توانید افراد برجسته ای را که با تفاسیر هوشمندانه ، تکنیک ها و ایده های نابشان راه را برای دیگران روشن می کنند پیدا... ادامه...