به روز کردن اطلاعات مشتری ها که بدهکار هستن که بدهی کل صفر شود

سلام و خسته نباشید. از دوستان یه سوالی دارم میخواستم ببینم میشه جمع کل بدهی یک مشتری رو من یکجا در یک رکورد از دیتابیس ذخیره میکنم که به طور مثال در این رکورد جمع کل بدهی مشتری 1 میلیون تومان می باشد. به طور مثلا 100 تا رکورد برای یکمشتری به صورت نسیه ثبت شده که جمع کلش یک میلیون تومان میباشد....

سلام و خسته نباشید.
از دوستان یه سوالی دارم میخواستم ببینم میشه جمع کل بدهی یک مشتری رو من یکجا در یک رکورد از دیتابیس ذخیره میکنم که به طور مثال در این رکورد جمع کل بدهی مشتری 1 میلیون تومان می باشد.
به طور مثلا 100 تا رکورد برای یکمشتری به صورت نسیه ثبت شده که جمع کلش یک میلیون تومان میباشد. که از این یک میلیون تومان مشتری فقط قادر به پرداخت دویست هزار تومان میباشد. ولی 100 رکورد که به صورت نسیه برده کم بیش هزینه پرداخت شد و بعضی هاش نشده و مبلغ مانده باقی مانده. ولی دویست هزار میده . میخواستم بدانم آیا امکانش هستش خود اسکیول سرور این محاسبه رو وقتی هزینه رو دادم روی باقی سلول انجام بیده و هزینه به مبلغ دویست هزار تومان محسابه و کم کنه. آیا راحلی هستش بر حسب همون مبلغ پرداختی مبلغ کل بدهی ریز حساب و کم کنه تا کل مبلغ ریز صفر شود.
به طور کلی منظورم این هستش من یه جمع کل بدهی دارم و یک ریز بدهی دارم وقتی از بدهی کل کمی پول کم شد به همون مقدار از ریز بدهی کم بیشه آیا امکان هستش همچین دستور شرطی نوشته بیشه تا مبلغ چند تا رکورد بیشه صفر تا بقیه بدهی آورد باقی اطلاعات بیشه صفر نه همش یعنی برحسب همون مقدار بدهی اش رو صفر کنیم.

ادامه در منبع : http://barnamenevis.org/showthread.p...&goto=newpost

rss:description} ادامه...

سلام و خسته نباشید. از دوستان یه سوالی دارم میخواستم ببینم میشه جمع کل بدهی یک مشتری رو من یکجا در یک رکورد از دیتابیس ذخیره میکنم که به طور مثال در این رکورد جمع کل بدهی مشتری 1 میلیون تومان می باشد. به طور مثلا 100 تا رکورد برای یکمشتری به صورت نسیه ثبت شده که جمع کلش یک میلیون تومان میباشد.... ادامه...